Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 - Paczki żywnościowe

Informacja dotycząca Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027

Jak wynika z informacji otrzymanej przez nasz Ośrodek w dniu 5 października 2023 roku z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, w grudniu 2022 r. Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027, który będzie wdrażany w Polsce z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznej Plus, do końca 2029 r.

Program ten jest bezpośrednim następcą Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014- 2020 (PO PŻ). Podobnie jak PO PŻ – opiera się on na zapewnieniu osobom najbardziej potrzebującym podstawowej pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków oraz umożliwieniu im udziału w bezpłatnych warsztatach na rzecz włączenia społecznego – tzw. działaniach towarzyszących.

Do pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową uprawnia dochód nieprzekraczający 235% kryterium dochodowego określonego w art. 8 ustawy o pomocy społecznej oraz przynajmniej jedna z przesłanek trudnej sytuacji życiowej, o których mowa w art. 7 ustawy

  • 1 823,60 zł dla osoby samotnie gospodarującej;
  • 1 410,00 zł dla osoby w rodzinie;

Za kwalifikowanie mieszkańców gminy Grzmiąca do udziału w Programie odpowiadać będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej poprzez wydawanie przez pracowników  skierowań osobom uprawnionym.

Kolejne informacje dotyczące terminu rozpoczęcia realizacji na terenie naszej gminy najbliższej edycji Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus – Podprogram 2023, publikowane będą na bieżąco na stronie internetowej naszego Ośrodka.

Poniżej link do strony internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dedykowanej dla Programu 2023:

Autor: Piotr Chojnicki - Inspektor

Banery/Logo