Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Obchody Dnia Seniora już za nami!!!

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Niosą ciepło
i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę. Nasze myśli i oczy zwrócone są ku osobom starszym i ich potrzebom ale też roli jaką pełnią w społeczeństwie.

Dnia 19.10.2023 r. już po raz kolejny seniorzy mieli okazję do wspólnego świętowania Dnia Seniora, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej. Seniorzy przybyli w bardzo licznym gronie. Gospodarze zapewnili wiele atrakcji dla uczestników imprezy.

Serdeczne życzenia do szanownych seniorów skierowali: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Edyta Brysik, Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski, Przewodniczący Rady Gminy Marek Bulczak, Kierownik Klubu Seniora Izabela Wajda oraz Proboszcz ks. Mariusz Kuropatnicki.

Część artystyczną przygotowały dzieci z Zespołu Szkół w Grzmiącej, oraz ze Szkoły Podstawowej w Iwinie, znakomitą zabawę do późnych godzin zapewnił DJ Łukasz.

Spotkanie obfitowało w śmiech, śpiew i taniec oraz rozmowy. Seniorzy pokazali, iż mają w sobie wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem, oraz fakt, że się o nich pamięta. Była okazja do wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce. Pyszny poczęstunek i miła obsługa upiększyły czas szanownym gościom. Seniorzy obecni na spotkaniu nie kryli swojego zadowolenia z udziału w tym wyjątkowym  wydarzeniu i zgodnie podkreślali, że już nie mogą się doczekać przyszłorocznych obchodów. 

Autor: Starszy pracownik socjalny - Katarzyna Pęcak

Banery/Logo