Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • KLUB PACJENTA ROZPOCZYNA DZIAŁANOŚĆ wyróżnione

  W Grzmiącej powstaje Klub Pacjenta. Klub będzie prowadzony przez Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinku przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej
  w Grzmiącej i będzie funkcjonował przy ul. 1-go Maja 7 w  Grzmiącej.

  Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Urzędu Gminy, ul. 1-go Maja 7, 78-450 Grzmiąca.  Prowadzone będą przez Panią Aleksandrę Kuśmierek, koordynowane przez Kierownika Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinku, Panią Milenę Soppel-Żak.

  Klub Pacjenta rozpoczyna działalność 4 marca 2024 roku w godz. od 15.30 do 17.00. To rewelacyjna forma pomocy, która niesie ze sobą olbrzymie korzyści.

  W ramach spotkań prowadzący oferują terapię zajęciową, konsultacje ze specjalistami dotyczące zdrowia psychicznego, spotkania z inspirującymi osobami oraz szeroko rozumianą aktywność psychofizyczną.

  Oferta Klubu jest skierowana do osób potrzebujących wsparcia z powodu zaburzeń  psychicznych, depresji, schizofrenii, nerwicy, uzależnień itp.

  Zgłoszenia osób na zajęcia klubu można dokonać osobiście lub dzwoniąc pod numer, 94 373 68 78 wew. 63, 64, 65 lub 604 506 794.

  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

  Czytaj Więcej o: KLUB PACJENTA ROZPOCZYNA DZIAŁANOŚĆ
 • 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - My Tu Byliśmy!!!

  „Tu wszystko gra! OK!” – pod tym hasłem odbył się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku został zorganizowany w Zespole Szkół w Grzmiącej. Celem tegorocznej akcji były „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

  W tym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej aktywnie wziął udział w 32 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Podczas tegorocznego Finału została wylicytowana „Kolacja z Dziewczynami z GOPS-u” za kwotę 250,00 zł. Na wspólne granie przekazaliśmy kwotę w wysokości 500,00 zł.

  Był to dla nas szczególny i ważny czas, obfitujący w radość, nadzieję i miłość.

   

  Czytaj Więcej o: 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - My Tu Byliśmy!!!
 • LINIA POMOCY POKRZYWDZONYM

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej zamieszcza poniżej informację Fundacji Iwo – Doradztwo Obywatelskie dotyczącą OGÓLNOPOLSKIEJ LINI POMOCY POKRZYWDZONYM

  Ulotka Fundacji - do pobrania

  Adres specjalnej strony Ministerstwa Sprawiedliwości:

  https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/-48-222-309-900-numer-sos-linia-pomocy-pokrzywdzonym

  + 48 222 309 900 Numer SOS - Linia Pomocy Pokrzywdzonym

  Jesteś ofiarą przestępstwa? Świadkiem? Doznajesz przemocy np. w rodzinie? Czujesz się osamotniony? Szukasz pomocy? Zadzwoń na numer +48 222 309 900. Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie świadczy pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom przestępstw oraz wspiera i rozwija system pomocy poprzez Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.

  Czytaj Więcej o: LINIA POMOCY POKRZYWDZONYM
 • Dodatek osłonowy w 2024 r. wyróżnione

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej informuje, że wnioski o dodatek osłonowy można składać w terminie od 1 stycznia 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r., (wniosek z 2022 roku nie jest właściwy).

  Wnioski złożone po 30 kwietnia 2024 r., nie zostaną rozpoznane.

  • Dodatek przysługuje osobom, które spełnią określone kryterium dochodowe:
   w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych nie przekracza kwoty 2100 zł; osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę
  • w przypadku, gdy wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę przekracza powyższe kwoty, obowiązuje tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że wypłaca się dodatek w wysokości różnicy między kwotą dodatku osłonowego a kwotą, o którą został przekroczony przeciętny miesięczny dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych na osobę.

  Dochód przeliczany jest na podstawie dochodów osiągniętych w 2022 roku (bez utraty i uzysku).

  Czytaj Więcej o: Dodatek osłonowy w 2024 r.
 • Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko: OPIEKUN ŚRODOWISKOWY wyróżnione

   

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ogłasza nabór na stanowisko : Opiekun środowiskowy

  Szczegółowe informację znajdą Państwo na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej

  Dane kontaktowe w sprawie naboru"

  Telefon kontaktowy: 94 37 368 78

  Adres e-mail: gops@grzmiaca.org.pl

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko: OPIEKUN ŚRODOWISKOWY
 • Przedświąteczne Spotkanie Opłatkowe wyróżnione

  Dnia 14 grudnia 2023 r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w siedzibie Ośrodka zorganizowali spotkanie opłatkowe dla osób samotnych.

  Zachowując tradycję bożonarodzeniową po przywitaniu wszystkich zebranych gości przez Panią Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Edytę Brysik i przemówieniu Pana Wójta Patryka Makowskiego oraz ks. Mariusza Kuropatnickiego, podzielono się opłatkiem. Wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsza życzenia. Po świątecznych życzeniach razem zasiedliśmy do stołu, na którym czekał tradycyjny poczęstunek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Szalone Mamuśki” w Czechach. Wydarzenie uświetnił występ Pani Teresy Kalinowskiej, która zaszczyciła nas swoją obecnością, dzięki której mogliśmy cieszyć się muzyką na żywo.

  Korzystając ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, aby czas ten wypełnił się chwilami radości, błogości i odpoczynku. Niech te szczególne, świąteczne dni przyniosą poczucie więzi z najbliższymi oraz umocnią wzajemne relacje. Na tegoroczne święta życzymy przede wszystkim zdrowia, cierpliwości, wiary i dobroci od ludzi, abyśmy ten wyjątkowy czas spędzili bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech Nowy 2024 Rok pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość, a ludzka życzliwość i niegasnąca nadzieja towarzyszą każdego dnia.

  Czytaj Więcej o: Przedświąteczne Spotkanie Opłatkowe
 • Za nami Mikołajki wyróżnione

  Ulubiony Święty Mikołaj wszystkich dzieci spotkał się z najmłodszymi. Dzięki ofiarności Ewangelicznego Związku Braterskiego ze Szczecinka, który ponownie podzielił się dobrem, prezenty trafiły do najmłodszych mieszkańców Gminy Grzmiąca.

  W dniu 07.12.2023 r. Święty Mikołaj podarował 50 paczek najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, każda paczka w rękach dzieci wywołała szeroki uśmiech na ich twarzach.

  Składamy serdeczne podziękowania członkom Ewangelicznego Związku Braterskiego wraz z przewodniczącym Rady Starszych bratu Ludwikowi Skworczowi za okazane dobro.

  Czytaj Więcej o: Za nami Mikołajki

Banery/Logo