Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Artykuły

 • Wiele dróg, jedno stypendium - Program Stypendialny Horyzonty

   

  Ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty!

  To propozycja dla uczniów i uczennic z małych miejscowości, którzy kończą szkołę podstawową i rozpocząć naukę w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

  Co oferuje stypendium?

  • wsparcie finansowe przez całą szkołę średnią
  • wspólne wyjazdy na wakacje i ferie
  • dodatkowe kursy językowe
  • indywidualne wsparcie w rozwijaniu pasji, wiary we własne możliwości i w wyborze dalszej drogi
  • bliska relacja z koordynatorem - opiekunem w mieście nauki

  … to wszystko zapewnia program @Fundacji EFC i @Fundacji Rodziny Staraków. Zgłaszać można się do 31.03, a więcej dowiecie się tutaj: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

  Czytaj Więcej o: Wiele dróg, jedno stypendium - Program Stypendialny Horyzonty
 • Pracownik poszukiwnay!!!! wyróżnione

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej ogłasza nabór na stanowisko asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w ramach realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”-edycja 2023r.

  Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod linkiem http://bip.gops.grzmiaca.org.pl/public/?id=242062

  Serdecznie zapraszamy do składania swoich kandydatur

  Czytaj Więcej o: Pracownik poszukiwnay!!!!
 • Zachodniopomorska Karta Rodziny

  Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Rodziny objęte są rodziny z minimum dwojgiem dzieci, z terenu województwa zachodniopomorskiego. Program Zachodniopomorskich Kart Rodziny ma na celu poprawę sytuacji rodzin. Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu.

  O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się:
  a) małżonkowie prowadzący wspólne gospodarstwo domowe z minimum dwojgiem dzieci oraz dzieci (do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, dożywotnio w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności);

  1. b) rodziny zastępcze zamieszkałe pod wspólnym adresem;
  2. c) rodzinne domy dziecka;
  3. d) obywatele innej narodowości niż Polska, których miejscem zamieszkania jest Województwo  Zachodniopomorskie.

  Karty wydawane są bezpłatnie.
  Dodatkowe informacje dostępne są w Regulaminie wydawania i użytkowania Zachodniopomorskiej Karty Rodziny na stronie www.rodzina.wzp.pl/zkr/.
  W przypadku pytań prosimy o kontakt: tel. 94 373-68-78 wew. 65 lub osobisty GOPS w Grzmiącej ul. 1 Maja 7, pokój nr 2

  Czytaj Więcej o: Zachodniopomorska Karta Rodziny
 • Zachodniopomorska Karta Seniora

  Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Seniora objęte są osoby starsze zamieszkałe na terenie województwa zachodniopomorskiego.

  Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu.
  O Zachodniopomorską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 lat oraz obywatele innej narodowości niż Polska, których miejscem zamieszkania jest Województwo  Zachodniopomorskie.

  Karty wydawane są bezpłatnie.
  Dodatkowe informacje dostępne są w Regulaminie wydawania i użytkowania Zachodniopomorskiej Karty Seniora na stronie www.rodzina.wzp.pl/zks/.
  W przypadku pytań prosimy o kontakt: tel. 94 373-68-78 wew. 65 lub osobisty GOPS w Grzmiącej ul. 1 Maja 7, pokój nr 2

  Czytaj Więcej o: Zachodniopomorska Karta Seniora
 • Miesiąc styczeń 2023 w Klubie Seniora w Krosinie

  Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc styczeń 2023r.

  Rok 2023 dla klubowiczów zaczął się od spotkania organizacyjnego, podczas którego zaplanowaliśmy nasze działania i powiedzieliśmy sobie o postanowieniach noworocznych. Jak w każdym miesiącu, także w styczniu seniorzy ćwiczyli, aby usprawnić swoje mięśnie rąk i nóg oraz poprawić swoją kondycję.

  Oprócz poprawienia kondycji ruchowej, seniorzy poprawiają swoją kondycję umysłową poprzez rozwiązywanie zagadek typu quizów, o tematyce Świąt Bożego Narodzenia oraz Dnia Babci i Dziadka. Gry planszowe czy układanie puzzli pozwoliły nam na usprawnienie procesów poznawczych.  Kolejny rok w klubie rozpoczęty, a przed Seniorami nowe wyzwania oraz ciekawe wydarzenia.

  Czytaj Więcej o: Miesiąc styczeń 2023 w Klubie Seniora w Krosinie
 • Placówki udzielające pomocy rodzinom dotkniętym przemocą

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej na wniosek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku przedstawia do wiadomości naszych mieszkańców listę placówek wraz z bazą teleadresową udzielających pomocy osobom z problemem przemocy w rodzinie.

  W Powiecie Szczecineckim placówką zapewniającą schronienie osobom doznającym przemocy w rodzinie jest prowadzony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku Hostel dla Osób Doznających Przemocy z miejscami noclegowymi.  Schronienie w Hostelu mogą otrzymać osoby z terenu Powiatu Szczecineckiego tym samy osoby zamieszkujące na terenie gminy Grzmiąca.

  Chcąc skorzystać z pomocy oferowanej przez Hostel należy skontaktować się z Panią Magdalena Mazur - Balcerzak,
  tel. 730 30 40 35.

  Poniżej w zakładce do pobrania znajduje się lista wszystkich placówek udzielających pomocy rodzinom dotkniętym przemocą. które działają na terenie powiatu Szczecineckiego

   

  Czytaj Więcej o: Placówki udzielające pomocy rodzinom dotkniętym przemocą
 • Nieodpłatna pomoc prawna Gmina Grzmiąca - Poradnik wyróżnione

  Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja

  Potrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora?  Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w: rozłożeniu długu na raty, w spłacie  pożyczek „chwilówek”, masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego? Skorzystaj z systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.

  W budynku Urzędu Gminy w Grzmiącej możecie Państwo skorzystać z pomocy prawnika, który pełni swój dyżur w każdy:

  PONIEDZIAŁEK OD GODZINY 13:00 DO GODZINY 17:00

  WTOREK OD GODZINY 13:00 DO GODZINY 17:00

  Poniżej zamieszczamy poradnik przygotowany przez Wydział Polityki Społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

  Czytaj Więcej o: Nieodpłatna pomoc prawna Gmina Grzmiąca - Poradnik
 • Miesiąc grudzień w Klubie Seniora

  Okres przedświąteczny jest czasem intensywnych przygotowań do Bożego Narodzenia. Są to najbardziej magiczne, rodzinne święta pełne beztroski, radości i miłości. Jest to czas prezentów, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem. W naszym Klubie grudzień również upłynął pod znakiem przygotowań do świąt. Podczas warsztatów Seniorzy samodzielnie wykonali stroiki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, oraz kartki świąteczne.

  Czytaj Więcej o: Miesiąc grudzień w Klubie Seniora

Banery/Logo