Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Przeciwdziałanie przemocy domowej

Menu dla: Przeciwdziałanie przemocy domowej

Artykuły

 • Prelekcje pn. „Cyberprzemoc. Przemoc rówieśnicza”

  W dniu 27 maja 2024 r. w ramach realizacji projektu socjalnego pn. „Mówię… NIE Przemocy!”, „Dziecko w szklanym ekranie e-uzależnienia” przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Grzmiącej oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, zorganizowane zostały prelekcje pn. „Cyberprzemoc. Przemoc rówieśnicza”  dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Iwinie oraz Zespołu Szkół w Grzmiącej, które poprowadziła post. Magdalena Gorgol - koordynator ds. profilaktyki małoletnich i nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

  Czytaj Więcej o: Prelekcje pn. „Cyberprzemoc. Przemoc rówieśnicza”
 • Drodzy Uczniowie klasy I -III - Konkurs!! wyróżnione

  Przewodnicząca oraz członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Grzmiącej, w ramach realizacji projektu socjalnego pn. „Mówię … NIE Przemocy!” prowadzi działania informacyjno-edukacyjne. W związku z powyższym w zakresie ww. projektu został ogłoszony dnia 06.05.2024 r. w Szkole Podstawowej w Iwinie oraz Zespole Szkół w Grzmiącej w klasach 1-3, konkurs plastyczny pn. „Świat bez przemocy”. Konkurs ma przede wszystkim na celu propagowanie idei przeciwdziałania przemocy oraz prawidłowych zachowań społecznych opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości. Ma być również odskocznią od naszej codzienności i alternatywą na lepsze spędzanie czasu niż np. telewizor czy telefon/komputer. Pragnę w ten sposób zaangażować naszych milusińskich do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Ogłoszenie wyników konkursu w dniu 11.06.2024r.  Dla zwycięzców  konkursu czekają nagrody.

  Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkurs plastyczny

  „Świat bez przemocy”.

  Czytaj Więcej o: Drodzy Uczniowie klasy I -III - Konkurs!!
 • Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci wyróżnione

  30 kwietnia po raz trzynasty na całym świecie obchodzony jest Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Ma uświadomić wszystkim dorosłym, jak szkodliwie i destrukcyjne jest stosowanie kar cielesnych. Sporządzony na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka raport za 2014 rok bije na alarm – wciąż 61% polskiego społeczeństwa aprobuje przemoc w wychowaniu, a 33% dorosłych uważa, że bicie nikomu jeszcze nie zaszkodziło (badania TNS OBOP 2014).

  Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci to inicjatywa zapoczątkowana przez amerykańską organizację EPOCH (End Physical Punishment of Children). Do XIX w. w kulturze Zachodu panowało powszechne przekonanie, że dzieci należy dyscyplinować twardą ręką. Bycie dzieckiem oznaczało tyle, co bycie istotą nie w pełni wartościową.

  W Polsce zakaz bicia dzieci regulowany jest ustawą o przeciwdziałaniu przemocy domowej oraz Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym. Nowelizacja z 2010 r. wprowadziła całkowity zakaz stosowania jakichkolwiek kar cielesnych wobec dzieci przez osoby wykonujące władzę rodzicielską oraz sprawujące opiekę lub pieczę nad małoletnim. Zapis ten był wielokrotnie postulowany przez Rzecznika Praw Dziecka.

   

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci
 • Spotkanie informacyjne - Projekty socjalne wyróżnione

  W dniu 12 kwietnia 2024 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej zorganizowali spotkanie warsztatowe, które odbyło się w siedzibie tutejszego ośrodka, którego celem było zapoznanie beneficjentów z tematyką i harmonogramem spotkań prowadzonych w ramach projektów socjalnych pn.: „MÓWIĘ …. NIE PRZEMOCY!” oraz „DZIECKO W SZKLANYM EKRANIE E-UZALEŻNIENIA”.

  Projekty zakładają realizację następujących działań:

  1. Warsztaty edukacyjno – informacyjne    na temat zjawiska przemocy lokalnych instytucji pomocowych oraz uzależnień wśród młodzieży,
  2. Piknik rodzinny na terenie Gminy Grzmiąca w okresie letnim,
  3. Konkursy plastyczne pt. „Świat bez przemocy” oraz „Wykaż się – żyj bez uzależnień”,

  4.    Prelekcje    „Rodzina w obliczu przemocy” skierowana do uczniów klas VII    -VIII szkół na terenie Gminy,

  1. Spotkania z przedstawicielami Policji, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Szkoły, Centrum Zdrowia Psychicznego,
  2. Poradnictwo indywidualne psychologiczne, prawne, socjalne,

  7.Warsztaty edukacyjne z terapeutą rodzinnym, terapeutą uzależnień.

  Projekt Socjalny

  „ Mówię … NIE Przemocy ! ”

  Projekt socjalny

  „Dziecko w szklanym ekranie
  e-uzależnienia”

  Czytaj Więcej o: Spotkanie informacyjne - Projekty socjalne
 • Ankieta dotycząca Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej

  Drodzy Mieszkańcy!

  Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która pomoże w opracowaniu Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2030.

  W związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, został powołany nowy Zespół Interdyscyplinarny do spraw przemocy domowej. Jednym z zadań zespołu jest opracowanie i wdrożenie Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób doznających Przemocy Domowej. Do opracowania programu niezbędne jest uzyskanie diagnozy zjawiska przemocy na terenie Gminy Grzmiąca.

  W związku z tym zwracamy się do Państwa jako mieszkańców naszej Gminy o wypełnienie ankiety, która jest anonimowa i posłuży przygotowaniu istotnego dokumentu, służącego rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy, a także zaplanowaniu odpowiednich działań profilaktycznych.

  Aby wypełnić ankietę, prosimy kliknąć w link: https://forms.gle/AVoR9wPS5qtpTEba6

  Ankieta będzie aktywna do 30.04.2024 r.

  Serdecznie dziękujemy za Państwa czas i zaangażowanie w ten ważny projekt.

  Czytaj Więcej o: Ankieta dotycząca Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej

Banery/Logo