Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

POMOC ŻYWNOŚCIOWA – PODPROGRAM 2023 SKŁADANIE WNIOSKÓW

Uprzejmie informujemy, że osoby potrzebujące mogą już składać nowe oświadczenia o dochodzie, na podstawie których będą mogły otrzymać nieodpłatnie pomoc żywnościową w 2024 roku.

CELE PROGRAMU:

Zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących, a jej celami szczegółowymi są:

  1. organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składającej się z organizacji partnerskich lokalnych, zwanych dalej OPL, zgodnie z wytycznymi IŻ,
  2. racjonalne zagospodarowanie artykułów spożywczych otrzymanych z OPO oraz z innych źródeł, na potrzeby udzielania pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym,
  3. przekazanie artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z wytycznymi IZ,
  4. prowadzenie działań w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej potrzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocą żywnościową, mających na celu włączenie społeczne.

KRYTERIA KWALIFIKOWALNOŚCI:

  • dochód nie przekraczający 2.056,40 zł dla osoby samotnie gospodarujące
  • dochód nie przekraczający 1.590.00 zł dla osoby w rodzinie W przypadku rodzin wystarczy, że oświadczenie wypełni jeden z dorosłych członków rodziny.

WARUNKI UZYSKANIA SKIEROWANIA

osobiste zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej, do pracownika socjalnego w dniach:

w poniedziałek, wtorek, środa, w godzinach 7:00 – 14:00;

w czwartek w godzinach 7:00-15:00,

w piątek w godzinach 7:00 – 13:00.

Przedłożenie oświadczenia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grzmiącej o sytuacji dochodowej osoby/rodziny– dotyczy osób nie korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Informacje o programie oraz druki można także znaleźć na rządowej stronie internetowej pod adresem:

https://www.gov.pl/web/rodzina/podprogram2023

LISTA ARTYKUŁÓW:

Groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, makaron jajeczny świderki, mąka pszenna, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka wieprzowa mielona, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szprot w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, fasolka po bretońsku.

O terminach wydawania żywności w 2024 r. poinformujemy Państwa w terminie późniejszy.

Autor: Piotr Chojnicki

Banery/Logo