Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ wyróżnione

  Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w ramach realizowanych projektów socjalnych serdecznie zapraszają na wycieczkę organizowaną do Sanatorium  w Połczynie Zdrój w dniu 25.07.2024 r.

  Informacje w sprawie wycieczki można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grzmiącej pokój nr. 2 lub telefonicznie 94 373 68 78 wew. 64 i 65.

  Czytaj Więcej o: ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ
 • Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028 wyróżnione

  Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” w 2024r.

   

  Gmina Grzmiąca realizuje program pomocy mieszkańcom w zakresie dożywiania w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028, który został ustanowiony Uchwałą nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 r. r. (M. P. z 2023 r. poz. 881).

  Działania w ramach Programu realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej.

  Program dofinansowany jest ze środków budżetu państwa.

  Dotacja celowa przeznaczona jest na realizację w ramach Programu modułu 1 „Moduł dla dzieci i młodzieży” oraz modułu 2 „ Moduł dla osób dorosłych”.

   

  Czytaj Więcej o: Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028
 • Spotkanie z doradcą zawodowym wyróżnione

  Dnia 09 maja 2024 r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w siedzibie Ośrodka zorganizowali spotkanie w ramach projektu socjalnego pn. „Mama gotowa do pracy”.

  Spotkanie poprowadził Pan Andrzej Grusza, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku. Podczas spotkania zostały przeprowadzane różne testy, aby określić predyspozycje i typy osobowości naszych uczestniczek. Również zostały określone zawody, które pasują pod konkretny typ osobowości każdej z pań. Wzbudziło to nie lada zainteresowanie i poruszenie wśród zebranych. Pan Andrzej Grusza poruszał również tematy związane ze współczesnym rynkiem pracy.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z doradcą zawodowym
 • ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WARSZTATOWE !! wyróżnione

  W dniu 29 maja 2024 r. o godzinie 12 odbędzie się spotkanie z Panią Dorotą Budzisz – Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w siedzibie Urzędu Gminy Grzmiąca w ramach projektów socjalnych  „Dziecko w szklanym ekranie e- uzależnienia” oraz „Mówię NIE …… Przemocy”.

  Celem warsztatów będzie uzyskanie wiedzy na temat uzależnień behawioralnych, możliwości rozpoznania problemu przemocy itp. oraz możliwości uzyskania pomocy. 

  Serdecznie zapraszamy!

  Projekt Socjalny „ Mówię … NIE Przemocy ! ”

  Projekt socjalny „Dziecko w szklanym ekranie e-uzależnienia”

  Czytaj Więcej o: ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WARSZTATOWE !!
 • Konkurs „Policjant, który mi pomógł”

  Szanowni Państwo

  Na prośbę st. asp. Anny Matys, Oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, przekazujemy Państwu informację dotyczącą konkursu organizowanego przez Komendę Główną Policji pn.”Policjant, który mi pomógł”.

  Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

  Poniżej pełna treść konkursu pod linkiem:

  https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/243628,Trwa-konkurs-Policjant-ktory-mi-pomogl.html

  Czytaj Więcej o: Konkurs „Policjant, który mi pomógł”
 • Spotkanie pn. "Akcja bezpieczny senior!"

  Dnia 07.05.2024 r. w ramach projektów socjalnych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej zorganizował spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku -  Panią Anną Matys oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinku -  Panią Izabelą Jadwiżyc.

  Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo przed oszustwami oraz zasady zdrowego trybu życia. Pani Anna Matys przekazała wiedzę na temat oszustw oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu. Spotkanie było doskonałą okazją, by ostrzec seniorów jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka czy policjanta, jak chronić swoją tożsamość, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie pn. "Akcja bezpieczny senior!"
 • Prelekcje pn. „Rodzina w obliczu przemocy” wyróżnione

  Dnia 24 kwietnia 2024 r. w ramach realizacji projektu socjalnego pn.” Mówię … NIE Przemocy!” przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Grzmiącej oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zostały poprowadzone prelekcje pn. „Rodzina w obliczu przemocy” w Szkole Podstawowej w Iwinie oraz Zespole Szkół w Grzmiącej dla uczniów klas VII i VIII. Prelekcje zostały przeprowadzone przez profilaktyka Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku post. Magdalenę Gorgol oraz kierownika Rewiru Dzielnicowych mł. asp. Radosława Szefner.

  Czytaj Więcej o: Prelekcje pn. „Rodzina w obliczu przemocy”
 • KLUB PACJENTA wyróżnione

  Klub na stałe już wrósł w naszą lokalną społeczność. W siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej odbyło się kolejne spotkanie w ramach działalności „Klubu Pacjenta” prowadzonego przez Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinku przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grzmiącej.
  Klub ten umożliwia spotkania osób z doświadczających kryzysu, z trudnościami
  w kreowaniu kontaktów społecznych, z potrzebą rozwoju społecznego. To także forma wsparcia psychologicznego, które odbywa się poza poradnią.

  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.  

  Kolejne spotkanie Klubu Pacjenta w Grzmiącej odbędzie się 6 maja 2024 r. w godz. od 15.30 do 17.00.

  Czytaj Więcej o: KLUB PACJENTA
 • Spotkanie informacyjne - „Mama gotowa do pracy”. wyróżnione

  Dnia 11 kwietnia 2024 r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w siedzibie Ośrodka w sali narad Urzędu Gminy zorganizowali spotkanie informacyjne dotyczące zapoznania się z planem realizacji spotkań w ramach projektu socjalnego pn.: „Mama gotowa do pracy”.

  Zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w naszym projekcie.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie informacyjne - „Mama gotowa do pracy”.

Banery/Logo