Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Prelekcje pn. „Cyberprzemoc. Przemoc rówieśnicza”

W dniu 27 maja 2024 r. w ramach realizacji projektu socjalnego pn. „Mówię… NIE Przemocy!”, „Dziecko w szklanym ekranie e-uzależnienia” przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Grzmiącej oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, zorganizowane zostały prelekcje pn. „Cyberprzemoc. Przemoc rówieśnicza”  dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Iwinie oraz Zespołu Szkół w Grzmiącej, które poprowadziła post. Magdalena Gorgol - koordynator ds. profilaktyki małoletnich i nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Podczas spotkania omówione zostały rodzaje cyberzagrożeń oraz jak być bezpiecznym w sieci. Policjantka uwrażliwiała młode osoby, aby w kontaktach z osobami  poznanymi w Internecie pamiętały, że nigdy nie wiemy, kto może znajdować się po „drugiej stronie ekranu”.  Uczniowie dowiedzieli się jakie są skutki prawne mogące spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą środków masowego przekazu. Policjantka przestrzegała przed wysyłaniem swoich zdjęć osobom nieznajomym oraz udostępnianiu ich w Internecie, gdyż mogą  one zostać wykorzystane do szantażu. Wyjaśniono jakie przykre konsekwencje może mieć hejt na osobę, która go doznaje oraz jak radzić sobie z hejtem.  Uczniowie chętnie uczestniczyli
w spotkaniu, zadawali pytania, a także dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Słuchacze dowiedzieli się o tym, że w Internecie nic nie ginie, a każde działanie pozostawia po sobie ślad. Ten kto nie jest tego świadomy bardzo szybko przekonuje się na własnej skórze o przykrych konsekwencjach takiego niefrasobliwego działania.

Przypominamy, że osoby potrzebujące wsparcia i rozmowy mogą skorzystać z  telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Autor: Starszy pracownik socjalny - Dominika Bielecka

Banery/Logo