Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Klub Seniora w Krosinie

Artykuły

 • Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc wrzesień 2023 r.

  We wrześniu seniorzy mogli nabierać wprawy w swoim ulubionym zajęciu  z rękodzieła, jakim jest makrama. Seniorzy wykonują piękne dekoracje  z włóczki i sznurka, którymi przyozdobiona jest nasza sala. Warsztaty z tego rękodzieła odbyły się 5 , 7, 21 i 22 września.

  Nie zabrakło również miejsca na treningi umysłu (gry planszowe, krzyżówki). Dodatkowo 26 września Panie mogły poznać grę towarzyską –  w bingo, w której brało udział 6 pań.

  Dla naszych seniorów zaplanowane zostały również warsztaty kulinarne. Tak oto 14 września seniorzy przygotowywali gofry, a 29 września ulubioną sałatkę naszych pań – sałatkę z selera.

  Korzystanie z oferowanych zajęć i kontakt z innymi osobami w podobnym wieku ma pozytywny wpływ na zdrowie seniora, dlatego 12 września zostało zorganizowane swobodne spotkanie przy kawie, na którym uczestnicy mogli brać udział w rozmowach i wspólnie przeglądać prasę.

   

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc wrzesień 2023 r.
 • Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc sierpień 2023 r.

  Mając na uwadze zwiększenie aktywnego udziału seniorów w życiu społecznym i wykorzystanie ich pełnego potencjału, wiedzy, umiejętności i doświadczenia staramy się podejmować działania, które im to umożliwiają, poprzez organizowanie w Klubie Seniora atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego.

  Sierpień był dla seniorek wyjątkowo aktywnym miesiącem, sporą część zajęć pochłonęły przygotowania do Dni Gminy oraz do organizowanego przez GOPS pikniku dla osób z niepełnosprawnościami. Pomimo zaangażowania w imprezy okolicznościowe znalazłyśmy też czas na odpoczynek, poprzez grę w kalambury, oglądanie filmów i dyskusji na ich temat.

  Dwudziesty czwarty był wyjątkowo ważnym dniem, z racji urodzin jednej z naszych zacnych  Pań, obchodzone były one śpiewaniem ”Sto lat”, wspólnym zjedzenie tortu oraz luźną rozmową przy kawie lub herbacie.

  Miesiąc sierpień można uznać za udany i z nostalgią go wspominać we wrześniowe złoto jesienne dni.

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc sierpień 2023 r.
 • Miesiąc czerwiec w Klubie Seniora w Krosinie

  Za nami już kolejne miesiące działalności klubu. Seniorzy chętnie uczestniczą w zajęciach i w pełni realizują program projektu. Czerwiec to ciepły miesiąc, co znacznie pobudziło nas do życia. Seniorzy w czerwcu tworzyli prace związane z miesiącem i pogodą jaka nam towarzyszy. Były to ulubione włóczki i wykonane z nich zwierzęta domowe (koty, psy). Wszyscy chętnie zaangażowali się w pracę a dzięki temu te stworzenia dekoruję salę w klubie.

  Czytaj Więcej o: Miesiąc czerwiec w Klubie Seniora w Krosinie
 • Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc maj 2023r.

  Mając na uwadze zwiększenie aktywnego udziału seniorów w życiu społecznym i wykorzystanie ich potencjału, wiedzy, umiejętności i doświadczenia staramy się podejmować działania, które im to umożliwią.

  Poprzez organizowanie w Klubie Seniora atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego nasze uczestniczki nie mogą się nudzić.

  W dniach 4,5,9 oraz 12 maja odbywały się warsztaty z rękodzieła, na których powstawały laleczki z włóczki, kolorowe kwietniki ze sznurka a także papierowa wiklina z której powstaną koszyczki. Klub  to miejsce gdzie seniorzy mogą się spotkać, porozmawiać, ale oprócz tego w tym właśnie miejscu mogą robić rzeczy, których nie robiliby w domu. Takimi czynnościami są wykonywane przez klubowiczów prace plastyczne czy rękodzieło.

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc maj 2023r.
 • Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc kwiecień 2023r.

          

  W ramach działalności Klubu Seniora w Krosinie w miesiącu kwietniu zorganizowano różnorodne formy oddziaływań terapeutycznych. Były organizowane według ustalonego wcześniej harmonogramu zajęć na miesiąc kwiecień.

  Chociaż za oknem jeszcze zimno, Ten wiosenny miesiąc  zaczął się od spotkania organizacyjnego podczas którego omówiono sprawy bieżące.

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc kwiecień 2023r.
 • Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc marzec 2023r.

  Klub Seniora w Krosinie spotykając się na zajęciach tworzy przeróżne rękodzieła. W tym miesiącu jednymi z dzieł, które stworzyli seniorzy były kwiaty. Wykonane były głównie z kolorowej bibuły oraz drutu potrzebnego na łodygi.

  Miesiąc marzec to przede wszystkim czas wielkiego postu, czas oczekiwania na święta Wielkanocne. W tym czasie klubowicze wykonali stroiki wykorzystując różnorodne techniki. Seniorzy swój stroik wykonali obklejając naczynie szklane filcem i bibułą, które ma przypominać trawę udekorowaną kwiatkami z filcu. Do środka na sztucznej trawie ułożone zostały pisanki w kształcie kolorowych kurczaków. Stroik został ozdobiony barwinkiem i bukszpanem

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc marzec 2023r.
 • Miesiąc styczeń 2023 w Klubie Seniora w Krosinie

  Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora w Krosinie za miesiąc styczeń 2023r.

  Rok 2023 dla klubowiczów zaczął się od spotkania organizacyjnego, podczas którego zaplanowaliśmy nasze działania i powiedzieliśmy sobie o postanowieniach noworocznych. Jak w każdym miesiącu, także w styczniu seniorzy ćwiczyli, aby usprawnić swoje mięśnie rąk i nóg oraz poprawić swoją kondycję.

  Oprócz poprawienia kondycji ruchowej, seniorzy poprawiają swoją kondycję umysłową poprzez rozwiązywanie zagadek typu quizów, o tematyce Świąt Bożego Narodzenia oraz Dnia Babci i Dziadka. Gry planszowe czy układanie puzzli pozwoliły nam na usprawnienie procesów poznawczych.  Kolejny rok w klubie rozpoczęty, a przed Seniorami nowe wyzwania oraz ciekawe wydarzenia.

  Czytaj Więcej o: Miesiąc styczeń 2023 w Klubie Seniora w Krosinie
 • Miesiąc grudzień w Klubie Seniora

  Okres przedświąteczny jest czasem intensywnych przygotowań do Bożego Narodzenia. Są to najbardziej magiczne, rodzinne święta pełne beztroski, radości i miłości. Jest to czas prezentów, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem. W naszym Klubie grudzień również upłynął pod znakiem przygotowań do świąt. Podczas warsztatów Seniorzy samodzielnie wykonali stroiki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, oraz kartki świąteczne.

  Czytaj Więcej o: Miesiąc grudzień w Klubie Seniora

Banery/Logo